Search
Close this search box.
Punta Oy

Kontaktuppgifter

FÖRSÄLJNING OCH KUNDSERVICE

Förvaringslösning

Tarja Teuri, Punta myynti ja asiakaspalvelu

Tarja Teuri

Försäljning, teamchef tarja.teuri@punta.fi +358 (0)2 7221 329

Kaisa Breilin-Brandt, myynti ja asiakaspalvelu

Kaisa Breilin-Brandt

Försäljning kaisa.breilin-brandt@punta.fi +358 (0)2 7221 335

Sari Pettersson

Sari Pettersson

Försäljning sari.pettersson@punta.fi +358 (0)2 7221 358

Aki Vilmunen, myynti ja asiakaspalvelu

Aki Vilmunen

Försäljning aki.vilmunen@punta.fi +358 (0)2 7221 355

Jonna Saarni, myynti ja asiakaspalvelu

Jonna Saarni

Försäljning jonna.saarni@punta.fi +358 (0)2 7221 350

Projektförsäljning - Förvaringslösning

Karoliina Kannisto, myynti ja asiakaspalvelu

Karoliina Kannisto

Försäljningschef, projekt karoliina.kannisto@punta.fi +358 (0)2 7221 324

Ilona Pettersson, myynti ja asiakaspalvelu

Ilona Pettersson

Försäljning, projekt Ilona.pettersson@punta.fi +358 (0)2 7221 311

Smart Lockers - System

Ilkka Ratamo, älylokerikot ja järjestelmät

Ilkka Ratamo

Försäljningschef ilkka.ratamo@punta.fi +358 (0)2 7221 330

Marko Vornanen Punta

Marko Vornanen

Försäljningschef marko.vornanen@punta.fi +358 (0)50 550 9299

Riku Rennicke Punta

Riku Rennicke

Försäljningschef riku.rennicke@punta.fi +358 (0)2 7221 365

Marknadsföring

Riitta Martikainen, Markkinointi

Riitta Martikainen

Marknadsföring och kommunikation riitta.martikainen@punta.fi +358 (0)2 7221 305

Projekt & Service

Anssi Suominen, Projektit ja palvelut

Anssi Suominen

Direktör, Projekt & Tjänster anssi.suominen@punta.fi +358 (0)2 7221 361

Jan Romanov

Jan Romanov

Chef, kundförhållande jan.romanov@punta.fi +358 (0)2 7221 318

Harri Silvast

Harri Silvast

Underhållschef harri.silvast@punta.fi +358 (0)2 7221 336

Nina Ranta

Nina Ranta

Projektkoordinator nina.ranta@punta.fi +358 (0)2 7221 349

Kari Henttinen

Systemspecialist kari.henttinen@punta.fi +358 (0)2 7221 346

Konsta Teulahti

Konsta Teulahti

Systemspecialist konsta.teulahti@punta.fi +358 (0)2 7221 353

Produktutveckling

Jukka Suutari

Jukka Suutari

Direktör för produktledning jukka.suutari@punta.fi +358 (0)2 7221 308

Petri Havia

Petri Havia

Produktchef,
Lås och Låssystem petri.havia@punta.fi +358 (0)2 7221 337

Teknologi

Juho Jakka Punta

Juho Jakka

Direktör, Teknikenheten juho.jakka@punta.fi +358 (0)50 535 4208

Produktion

Jari Lehmusoja Punta

Jari Lehmusoja

Utvecklingschef jari.lehmusoja@punta.fi +358 (0)2 7221 347

Administration

Marja Pihanen

Marja Pihanen

Köp- och försäljningsreskontra marja.pihanen@punta.fi +358 (0)2 7221 325

Mari Laitakoski

Mari Laitakoski

Avdelningssekreterare mari.laitakoski@punta.fi +358 (0)2 7221 348

Jarkko Merilä

Jarkko Merilä

Kvalitetsansvarig jarkko.merila@punta.fi +358 (0)2 7221 360

Heltäckande tjänst enligt principen för nyckelfärdigt

Våra tjänster omfattar montering, underhåll och återvinning samt leasingfinansiering och stöd till arkitekter och designbyråer. Vi erbjuder dig ett omfattande tjänstepaket där du kan välja det paket som bäst passar ditt objekt.