Kontaktuppgifter

Försäljning

Tarja Teuri

Försäljning, teamchef tarja.teuri@punta.fi +358 (0)2 7221 329

Kaisa Breilin-Brandt

Försäljning kaisa.breilin-brandt@punta.fi +358 (0)2 7221 335

Jonna Saarni

Försäljning jonna.saarni@punta.fi +358 (0)2 7221 350

Annariina Aalto

Försäljning annariina.aalto@punta.fi +358 (0)2 7221 354

Aki Vilmunen

Försäljning aki.vilmunen@punta.fi +358 (0)2 7221 355

Sari Pettersson

Sari Pettersson

Försäljning sari.pettersson@punta.fi +358 (0)2 7221 358

Ilkka Ratamo

Försäljning, export,
distributionslösningar ilkka.ratamo@punta.fi +358 (0)2 7221 330

Karoliina Kannisto

Försäljningschef, projekt karoliina.kannisto@punta.fi +358 (0)2 7221 324

Juhana Haukioja

Försäljningschef,
distributionslösningar juhana.haukioja@punta.fi +358 (0)2 7221 334

Merja Ojala

Projektkoordinator merja.ojala@punta.fi +358 (0)2 7221 310

Paketverksamhet

Matti Hartonen

Kundkontoansvarig matti.hartonen@punta.fi ++358 (0)2 7221 331

Jan Romanov

Försäljningskoordinator jan.romanov@punta.fi +358 (0)2 7221 318

Harri Silvast

Kvalitetskoordinator harri.silvast@punta.fi +358 (0)2 7221 336

Nina Ranta

Kvalitetskoordinator nina.ranta@punta.fi +358 (0)2 7221 349

Produktutveckling

Jukka Suutari

Produktutvecklingschef jukka.suutari@punta.fi +358 (0)2 7221 308

Petri Havia

Produktchef,
Lås och Låssystem petri.havia@punta.fi +358 (0)2 7221 337

Kari Henttinen

Produktansvarig,
Distributionslösningar kari.henttinen@punta.fi +358 (0)2 7221 346

Konsta Teulahti

Produktansvarig,
Lås och låssystem konsta.teulahti@punta.fi +358 (0)2 7221 353

Produktion

Janne Ahlroos

Produktionschef janne.ahlroos@punta.fi +358 (0)2 7221 339

Administration

Pekka Leppälä

Verkställande direktör pekka.leppala@punta.fi +358 (0)2 7221 356

Riitta Martikainen

Administrativ chef
och marknadsföring riitta.martikainen@punta.fi +358 (0)2 7221 305

Marja Pihanen

Köp- och försäljningsreskontra marja.pihanen@punta.fi +358 (0)2 7221 325

Mari Laitakoski

Sekreterare mari.laitakoski@punta.fi +358 (0)2 7221 348

Heltäckande tjänst enligt principen för nyckelfärdigt

Våra tjänster omfattar montering, underhåll och återvinning samt leasingfinansiering och stöd till arkitekter och designbyråer. Vi erbjuder dig ett omfattande tjänstepaket där du kan välja det paket som bäst passar ditt objekt.